הרשו לי להכיר לכם את ר', שעקב סיבות אישיות שמה נשאר שמור במערכת.

את ר' הכרתי לפני קרוב לשנה כשהגיעה אליי לסטודיו. לאחר שסיפרה לי שבאף חדר כושר לא מוכנים לקבל אותה עקב הנכות שלה, היא שאלה אותי האם אוכל לעזור לה להתחיל להתאמן והאם תוכל להגיע לתוצאות טובות.
על מנת להבין את השאלה של ר' עליכם לדעת כמה פרטים חשובים על חייה ומדוע הגיעה אליי.

אך לפני שאגלול את סיפורה בפניכם, חשוב שתבינו דבר מה. החוסן הגופני והמנטלי של ר' יחד עם האופי החזק שלה שחושל באש חייה, הם אלו שעזרו לה להתנהל בחייה כאחת מן המניין. מעולם לא ביקשה העדפות מסוימות ותמיד הייתה חלק מהמסגרת החברתית הנורמטיבית. היא הבחורה הכי אופטימית וחיובית שתפגשו בימיכם ואני מאחל לכם שישפר מזלכם ואכן תזכו להכירה. כי מהמקום של האין נוצרים הדברים החזקים והמיוחדים שקיימים.

כשהייתה ר' בת שנתיים חלתה ב"חיידק הטורף", שאכל את גופה והשאיר אותה עם נכות חמורה. כתוצאה מהחיידק, ר' איבדה את 2 רגליה מהברך ומטה. הוא לא נח והמשיך גם לפגוע בזרועותיה, פניה ובגבה. למרבה המזל הידיים נותרו כמעט בשלמותן פרט לכפות ידיה ואצבעותיה. במהלך חייה הקצרים (26), עברה ר' יותר מ40 ניתוחים, חלקם מצילי חיים וחלקם פלסטיים. מאז שלמדה ללכת הייתה עם קביים ופרוטזות ולעתים אף כסא גלגלים. עם הזמן, המגבלה בניידות, והמצב הבלתי אפשרי הזה גרם להשמנה חסרת מעצורים. ר' הגיעה למשקל של 116 ק"ג, להזכירכם ללא פלג גוף תחתון.

גם בדמיון הכי פרוע שלכם לא תוכלו להעלות על הדעת, מצב בו אדם נדרש לסחוב את המשקל המופרז הזה, ללא רגליים או יכולת לאחוז בקביים. על כן, בגיל 25, ר' החליטה לעשות מעשה ועברה ניתוח להתקנת "שרוול".
חצי שנה לאחר מכן, 40 קילו פחות ממשקלה, הייתה הפעם הראשונה שר' ואני נפגשנו בסטודיו טריינר4לייף בבאר שבע.

המטרה ירידה במשקל ושיפור איכות החיים
המטרה ירידה במשקל ושיפור איכות החיים

רוב האנשים היו רואים בזה מצב בלתי אפשרי, אני ראיתי בזה אתגר – הכרתי את ר' למאמנת שלה – רות טייכר, מאמנת בכירה בסטודיו. וכך נולד הפרוייקט החדש.
המטרה – ירידה במשקל ושיפור איכות החיים. לימוד תרגילים פונקציונאליים ויישומם בחיי היומיום. הקושי הגדול היה אי יכולת האחיזה בידיה. איך מאמנים אדם שלא יכול לאחוז במשקולת או בכל משא אחר. אדם שהולך עם פרוטזות וכל צעד שלו הינו בגדר משענת קנה רצוץ.
בישיבות שלי עם רות המאמנת נשאלו הרבה שאלות והועלו אינספור פתרונות.
 היום, כמעט שנה לאחר מכן, ר' השילה ממשקלה 73 קילוגרם. היא למדה להשתמש בגופה בצורה שבעבר נראתה בלתי אפשרית.

 

ר' עדיין מתאמנת בסטודיו. אחת הנשים הנדירות והחייכניות ביותר שיצא לי לפגוש בחיי. אמנם הדרך עודנה ארוכה, אך התמזל מזלנו שיצא לנו לפגוש ולעבוד עם ר' ולהגיע לתוצאות מדהימות שממלאות אותנו כל יום מחדש.